MääratlemataKatsevõistlustel selgub Eesti noorte ja U23 koondis

27. apr. 20170
https://www.rowing.ee/wp-content/uploads/2017/04/DSC08642-1280x857.jpg

Enne volbriöö pidustusi ja töölispühade algust toimub Pärnu jõel noorsportlaste rahvuskoondise selekteerimine. Juba homme, 28. aprillil antakse esimesed stardid alla 19 aastaste ja alla 23 aastaste sõudjate koorekihile. Võistlustele pääsenud sportlased selgusid punktitabeli järgi, mida ligi pool aastat erinevate võistluste põhjal on täidetud ning mis on tehtud võimalikult võrdseks erineva füüsilise eelisega sõudjatele. 

DSC08642.JPG
Vaade Pärnu sõudestaadionile

Tutvu katsevõistluste stardiprotokolliga SIIN!

Järelkasvukoondise koordinaatori ja peatreeneri Roman Lutoškini sõnul toimub klassikalises stiilis katsevõistlus, kus esimesel päeval võetakse mõõtu ühepaatidel, teisel päeval kahepaadid ja kolmandal komplekteeritud suuremad paadid. Juba avapäeval tuleb osalejatel startida kaks korda, eelsõidus ning tulemusele vastavas finaalsõidus.  Esimese päeva resultaatide põhjal koostatakse paatkonnad järgnevateks startideks. Komplekteeritud paatkondadel on laupäeva hommikul võimalus koos treenida, et lihvida kiirkorras võimalikud konarused tiimitöös siledamaks enne õhtusi starte. 

Lutoškin andis kinnitust, et katsevõistluste käigus moodustatakse võimalikult tugevad paatkonnad, murdes vajadusel laiali ka ainult ühe klubi liikmete baasil moodustatud tiimid, mis tagab maksimaalsed tulemused rahvusvahelistel tiitlivõistlustel. 

Kokku on koondise kandidaate ees ootamas 3-4 konkurentsist pakatavat võistlussõitu, mis nõuavad maksimaalset pingutust ja saja protsendilist vaimset valmidust. Samuti paneb võistluste kulg proovile ka sportlaste kohanemis- ja ümberõppimisvõime, kui ühte paati tuleb istuda hoopis teise spordiklubi sõudjaga. 

Noorte koondisel on esimeseks suurvõistluseks 20-21 mai toimuvad Euroopa meistrivõistlused Saksamaal. Värsket U23 koondist ootab ees juuni kuu esimesel nädalavahetusel  Suur Moskva regatt. 

Võistlussõite on mugav jälgida Pärnu Sõudeklubi tribüünide juures kui ka Pärnu SK Kalev territooriumil. Samuti saab mööda Jaansoni rada sõitudele kaasa liikuda ja oma lemmikutele toeks olla terve võistlusdistantsi pikkuses.

 

Jäta kommentaar

Sinu e-posti aadressit ei avalikustata. Kohustuslikud väljad on märgistatud tärniga *

Toetajad

 
Pärnu Vesi
Pärnu linn
Eesti Kultuurkapital
Kultuuriministeerium
Eesti Sõudeliit
 

Pärnu Sõudeklubi | Reg. nr. 80090721 | KMKR nr. EE102019892 | Rääma 27, 80039 Pärnu | klubi@rowing.ee | +372 5066 312
Kõik õigused kaitstud 2024