MääratlemataEmajõe karikavõistlustelt klubide arvestuses teine koht

23. apr. 20170

Kaks päeva kestnud Emajõe karikavõistlused andsid avapaugu Eesti sõudehooajale, testides sportlaste talvetsüklist tärkavat vormi kahel distantsil. Võistlusklasside paremusjärjestus moodustati kahe päeva tulemuste kokku liitmisel. Lisaks auhinnalistele poodiumikohtadele jagati punkte ka klubide arvestuses.  Pärnu Sõudeklubi saavutas üldarvestuses teise koha 38 punktiga. Võitis Sõudmise ja Aerutamise klubi Tartu ning kolmanda koha hõivas Viljandi Sõudeklubi 30 punktiga.

Tutvu tulemustega SIIN!

Kõige säravama tulemusega lõpetas võistluse Greta Jaanson, kes neidude A vanuseklassi ühepaatidel saavutas 11 konkurendi ees esimese koha. Greta suutis juba esimesel päeval tekitada teistega väga arvestatava 29 sekundilise vahemaa, mis kasvas ka teise päeva võistlusdistantsil. Kahe päeva kokkuvõttes võitis Greta ajaga 22.37. Lähimad konkurendid Leena Kattel (SAK Tartu) ja Kärolyn Mäesaar (Viljandi SK) said mõlemad lõpptulemuseks kirja 23.12, kuid teise koha kindlustas Kattelile parem aeg 2000 meetrisel distantsil.

Tüdrukute ühepaatide esikolmik. Foto: Ruth Vaar

Siin kohal võib ka ära mainida, et Greta Jaansoni tulemus edestas ka naiste ühepaadi üldvõitja Narva sõudeklubi sportlase Uljana Borodatšova  lõppaega (23.00).  Teise koha naiste ühepaadil saavutas Pärnu Sõudeklubi sõudja Liisu Mitt tulemusega 23.21, edestades SAK Tartu sportlast Karoli Looti kindlalt 36 sekundiga.

Meeste paarisaerulisel kahepaadil tegid tublit tööd Emil-Joosep Virkus ning Martin Kaljuste, kes võitsid kindlalt teise koha ajaga 19.57 tartlaste Reigo Pihlak ja Mihkel Pari järel (aeg 19.46) ning Tallinna sõudeklubi sportlaste Daniil Ovsjannikovi ja Jaan-Sander Kleini (20.16) ees.

Meeste kahepaatide teine koht võistlustules Foto: Elar Jaakson

Naiste kahepaadil mahtus samut Pärnu Sõudeklubi paatkond poodiumile, kui Maris Mitt ja Celia Vaiksaar ajaga 23.24 saavutasid karikavõistlustel kolmanda koha. Võitjad Anna Marie Paabumets ja Maria Pärli (SAK Tartu) lõpetasid ajaga 23.07 ning teise koha võitles välja viljandlaste duo Laura Stina Kivistik ja Helene Dimitrijev lõppajaga 23.17.

Pärnu Sõudeklubile aitasid teenida üldarvestuses punktilisa Teet Tuulik ja Jan Oberacker (M2x 6. koht), Nora Küüts (N1x 4.koht), Bertty Nurm (PA1x 5.koht) ja Annabel Aron (TA1x 6.koht).

Järgmine kodumaine sõudevõistlus toimub juba tuleval nädalal Pärnus, kus koondise kandidaadid võtavad mõõtu klassikalisel 2000 meetrisel distantsil, et moodustada paatkondi välisvõistlusteks ning sõita välja tiitlivõistluste normatiive.