MääratlemataEesti MV lõpetasid sisesõudesarja

9. märts 20160

Möödunud nädalavahetusel, 5. märtsil peeti Väike-Maarja spordihoones maha selle aastased Eesti Meistrivõistlused. Kokku selgitati riiklikud meistrid 23 erinevas kategoorias. Samuti võeti kokku kogu hooaja jooksul tehtud töö ja autasustati Telia sarja parimaid.

Fotod üritusest Concept2 Eesti kodulehel.

Kõige väiksemad tõid klubile mitmeid häid tulemusi – sedasi oli Eesti meistrivõistlustel TC vanuseklassi esikolmikus 2 Pärnu Sõudeklubi tüdrukut – vastavalt esimesel kohal Kelli Järvoja ajaga 3:48,1 (1000m) ja teisel kohal Maria Kaalep ajaga 3:58,3. Samad tüdrukud võtsid kaksikvõidu ka sisesõudesarja üldarvestuses viies koju väärikad auhinnad.

Klassi võrra vanemad tüdrukud alla ei jäänud ja kordasid nooremate kaksikvõitu. Sedapuhku võttis esikoha Greta Jaanson ajaga 7:28,7 ja teine koht kuulus Annabel Aronile aja 7:37.4 eest. Läbi hooaja näidatud tulemused tähistasid neile sarja üldarvestuses vastavalt teist ja kolmandat kohta Narva sportlase järel.

Ka sama vanadest(B-klassi) poistest võeti esikolmikus kaks kohta, sedapuhku teine ja kolmas koht, teise koha eest kandis hoolt Martin Kaljuste (aeg 6:44,5) ja kolmanda koha võitles välja Markus Strikholm (aeg 6:45,3). Sisesõudesarja raames maandus Martin Kaljuste poodiumi kolmandale astmele. Strikholmile kuulus 4. koht.

Kohtade eest esikolmikus rabelesid ka aastakäik vanemad A-klassi noormehed, kellel õnnestus samuti klubile tuua kaksikvõit. Kõrgeima koha sõitis välja Margus Kodasma (6:16,5) ülekaaluka võiduga lähima konkurendi ja treeningkaaslase Martin Rahuoja (6:24,3) ees. Samad noormehed võtsid samad kohad ka sisesõudesarja üldkokkuvõttes ja viisid koju vastavad väärtuslikud auhinnad.

Naiste vanuseklassis suutis hooaja senisele kulgemisele kohaselt tugevat tulemust näidanud Liisu Mitt, kes ajaga 7:08,3 pidi veel küll alla vanduma Kaisa Pajusalule, kuid saavutas sellegippolest naiste arvestuses teise koha. Sarja arvestuses Pajusalu teda segamas polnud ja seal kuulus Liisule kindel esimene koht.

Meeste esikolmik jagunes Eesti Meistrivõistlustel seekord järgnev: Allar Raja(5:51,6) esimene koht; Andrei Jämsä(5:53,0) teine koht; Martin Kivilo(5:58,1) kolmas koht. Kuigi Tõnu Endrekson seekord haigestumise tõttu osa ei võtnud, püsis ta siiski sarja arvestuses esikohal. Andrei Jämsäle kuulus selles arvestuses kolmanda koha medal.

Edukaid võistlejaid jagus veel ka teistesse vanuseklassidesse. Nii saavutas Tatjana Jaanson nii Eesti Meistrivõistlustel kui ka sarja üldarvestuses 50+ naisveteranide hulgas esikoha. Võistlustel näitas Tatjana tulemust 7:39,8. Naiste kergekaalus oli mõõtu võtmas Anni Rava, kes mõlemas arvestuses saavutas teise koha, kusjuures Eesti MV oli temal tulemuseks aeg 7:46,4.

Kõik tulemused Eesti MVlt on leitavad SIIT

ja kogu sarja tulemused SIIT.

Palju õnne kõigile võitjatele!

Edaspidi kogunevad sõudjad juba neile omasemas keskonnas – paatidega ja vee peal. Nagu tavaks peetakse esimene kodumaine mõõduvõtt emajõel, samas kui nii mõnedki sportlased proovivad vormi juba aprilli alguses Horvaatia lahtistel Meistrivõistlustel.

Pildid ALFAlt.

Jäta kommentaar

Sinu e-posti aadressit ei avalikustata. Kohustuslikud väljad on märgistatud tärniga *


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt3785/domeenid/www.rowing.ee/htdocs/wp-content/themes/oxigeno/views/prev_next.php on line 10
eelmine
Niidupargis joosti Märt Lelle mälestuseks

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt3785/domeenid/www.rowing.ee/htdocs/wp-content/themes/oxigeno/views/prev_next.php on line 36
järgmine
Emajõe Karikas tuli taas Pärnu Sõudeklubile

Toetajad

 
Pärnu Vesi
Pärnu linn
Eesti Kultuurkapital
Kultuuriministeerium
Eesti Sõudeliit
 

Pärnu Sõudeklubi | Reg. nr. 80090721 | KMKR nr. EE102019892 | Rääma 27, 80039 Pärnu | klubi@rowing.ee | +372 5066 312
Kõik õigused kaitstud 2024