MääratlemataSõudjate tegemised augustis-septembris

15. sept. 20150

Vahetult enne 2015 aasta hooaja lõppemist pole sõudjad mitte niisama istunud ja puhanud vaid hoopis vastupidi – peetud on rohkelt võistlusi ja mitmed võistlused on enne sisehooajale üleminekut veel ka tulemas.

Seejuures said mõned sõudesportlesed võistelda koguni neljal järjestikusel nädalavahetusi, sest vahetult peale üldklassi Eesti meistrivõistlusi peeti Pärnumaa meistrivõistlused, kus omavahel võtsid mõõtu 2 Pärnu sõudeklubi sportlased. See võistlus oli eriti populaarne pisemate sõudjate hulgas, kellest nii mõnegi jaoks pakkusid Pärnumaa MV võimaluse esimest korda oma võimeid näidata.

TULEMUSI VAATA SIIT

Ilma, et vahepeal nädalat puhata oleks saanud, järgnesid kohe ka ESS Kalevi lahtised meistrivõistlused, kus osalejaid oli juba üle Eesti, kuid see meie sõudjaid ei heidutanud ja tugevaid, ka kulda väärt tulemusi näidati vaatamata sellele.

TULEMUSI VAATA SIIT

Kuid peamine jõuproov noortele sõudjatele toimus siiski veel nädala jagu hiljem, kui 22-23 augustil peeti Eesti noorte ja U23 meistrivõistlused sõudmises. Selleks hooaja olulisimaks võistluseks olid kõik noorsõudjad end aasta otsa ette valmistanud ja seega oli ootuspäraselt tase kõrge ja võistlused huvitavad.

Pärnu Sõudeklubi sportlased teenisid neilt võistlustelt kokku 8 kuldset, 9 hõbedast ja 5 pronksmedalit.

Esimese kuldse medali teenis välja Annabel Aron tüdrukute C-klassi ühepaadil, alistades oma lähima konkurendi enam kui 16 sekundiga.

Järgmise kulla tõid koju tüdrukute A roolijata neljapaadis sõudnud Mona Küüts, Kätlin Strikholm, Liisu Mitt ja Nora Küüts. Neiud nautisid korraliku tehnikaga sõitu ja selle tulemusena edastati lähimat konkurenti finishijoonel juba rohkem kui minutiga.

Ja ka esimese päeva viimane kuldne medal kuulus tüdrukute paatkonnale. Sedapuhku suurimale koosseisule – kaheksapaadile, mille rivistuses olid sel aastal Celia Vaiksaar, Karoline Lünekund, Annabel Aron, Kätlin Strikholm, Greta Jaanson, Liisu Mitt, Mona Küüts, eessõudja Nora Küüts ja roolis kõva häält teinud Liisa Aunapuu. Tüdrukute võimas sõit ja tugev pingutus distantsi lõpuski andis neile teiseks tulnud paadi ees muljetavaldava 23 sekundilise edu.

Teisel päeval jagati taas medaleid ja sel korral tõid esimese kulla jõe paremkaldale tüdrukud A-vanuseklassi paarisaerulisel kahesel. Esikoha teenisid paadis sõudnud Liisu Mitt ja Karoline Lünekund 1,4 sekundilise eduga oma klubi teise paatkonna ees.

Seejärel oli kord võistlustelt kuld korjata ka meessool ja selle ülesande täitsid edukalt tugevat sõitu ja head minekut näidanud Markus Ritson ja Daniel Liik Meeste U23 vanuseklassi roolijata kahepaadil. Ehkki ka konkurendid olid tugevad, panid mehed oma võimu maksma ja võtsid 15 sekundilise eduga kindla võidu.

Järgneva kulla tõid koju Annabel Aron koos Merili Rohelpuuga Tüdrukute C-vanuseklassi paarisaerulisel kahepaadil. Võisteldi, nagu C-klassi puhul kombeks poole lühemal, 1000 meetrisel distantsil, kuid sellegipoolest sõideti jälitajatega sisse ligi 9-sekundiline vahe.

Teise päeva järjekorras juba neljanda kulla eest kandsid taaskord hoolt tüdrukud, kes olid seekord kaheste jõud ühendanud ja istunud A-vanuseklassi paarisneljasesse. Selles koosluses sõudnud Karoline Lünekund, Nora Küüts, Liisu Mitt ja Mona Küüts tõestasid taaskord, et on kõigist oma konkurentidest üle ja pikale nädalavahetusele ja paljudele sõidetud sõitudele vaatamata peeti vastu ning alistati Kalevlasi peaaegu 6 sekundiga.

Kuid et võistlustele ilus punkt panna ja mitte tüdrukutele alla jääda, võtsid viimasest sõidust võidu ka Pärnu Sõudeklubi poisid kuninglikul kaheksapaadil. Paatkond oli seekord kokku pandud järgnev: Ninas istus Karl Metsaoru, järgnesid Teet Tuulik, Tristan Lasn, Emil-Joosep Virkus, Markus Strikholm, Bertty Nurm, Martin Rahuoja, eessõudja Margus Kodasma ja roolimees Jan Oberacker. Ka see koosseis võitles tõsiselt ja tulemuseks oli märgatav edu teiste kaheksapaatide ees – 8,6 sekundit.

Võistluste kõik tulemused on leitavad siit. Vaata ka kogu galeriid võistlustest:

Peale sellist suurt jõukatsumist lasti sõudjatel pisut puhata ja hinge tõmmata, kuid õige pea oli taas aeg võistlusteks, sedapuhku küll pisut lõbusamas võtmes. Nimelt peeti sel aastal esmakordselt Kahe Silla Jooksu spordiürituste raames ka kaheksapaatide Kahe Silla Regatt, mis koondas kokku 40 sõudesportlast üle Eesti, kes 5 paadiga pidasid maha ~4km pikkuse võistluse Pärnu jõe sildade vahel. Võistluse korraldus nägi ette, et paatkonnad ja paadid loositakse, ning seega tekivad täiesti uued ja ennenägematud segakooslused nii meestest kui naistest, noortest kui täiskasvanutest, kogenumatest ja vähemkogenutest sõudesportlastest. Seekordne võistlus õnnestus täielikult ja seega on plaanis samalaadne üritus ka järgmisel aastal läbi viia.

Täpsemalt saab üritusest lugeda siit ning Pärnu Postimehe lugejad saavad videot sündmusest vaadata siit.

Lisaks tasub märkida, et nii mitmedki Pärnu Sõudeklubi sportlased võtsid osa ka Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu peaüritusest endast ja saavutasid seal ka häid tulemusi.

Kuid sellega ei saa sõudjate välihooaeg veel sugugi mitte läbi ja osadel sportlastel tuleb juba sel nädalavahetusel võtta ette tee Lätti, et seal võistelda just nimelt segapaatidele mõeldud võistlustel, kus nii kahe- kui ka neljapaatides võtavad mõõtu meestest-naistest moodustatud nn MIX-paadid.

Seejärel liiguvad osad noorsportlased veel Rootsi, et oma vanuses (U18) võistelda 11 Balti Mere äärset riiki hõlmaval regatil Baltic Cup.

Samuti on ees ootamas veel kodumaiseid võistlusi, kui oktoobri alguses on põhjust reisida Tartusse, kus peetakse maha nii ühestele kui roolijata kahestele mõeldud Väikeste paatide regatt ja nädal hiljem suur hooaega lõpetav Kaheksapaatide sügisregatt

Jäta kommentaar

Sinu e-posti aadressit ei avalikustata. Kohustuslikud väljad on märgistatud tärniga *

Toetajad

 
Pärnu Vesi
Pärnu linn
Eesti Kultuurkapital
Kultuuriministeerium
Eesti Sõudeliit
 

Pärnu Sõudeklubi | Reg. nr. 80090721 | KMKR nr. EE102019892 | Rääma 27, 80039 Pärnu | klubi@rowing.ee | +372 5066 312
Kõik õigused kaitstud 2024