MääratlemataEesti meistrivõistlused sisesõudmises 2017

5. märts 20170

Märtsikuu esimesel nädalavahetus pakkus sõudesõpradele taaskord võistluselamusi, kui toimusid Eesti meistrivõistlused koos üliõpilaste meistrivõistlustega, mis ühtlasi lõpetas ka Telia sisesõudesarja. Pärnu Sõudeklubi sportlased kogusid kokku 9 medalikohta, mille seas olid ka kaks meistritiitlit.

TULEMUSED

Naiste absoluutklassis võidutses Liisu Mitt, kes lisaks Eesti meistritiitlile võitis ka üldarvestuses Telia sisesõudesarja. Ajaga 7.10,2 1 edestas Mitt teise koha võitnud Erli Mat-i (Viljandi SK) koguni 16,5 sekundiga. Poodiumile mahtus ka veel teine Pärnu SK sportlane Nora Küüts, kelle tulemus 7.28,4 kindlustas talle kindla kolmanda koha.

Liisu Mitt- Eesti meister 2017
Liisu Mitt- Eesti meister 2017. Foto: Tatjana Jaansoni erakogu

Meeste absoluudis, kus konkureeris pealmiselt sõudmise järelkasv, oli klubi parimaks tulemuseks kuues koht, mis kuulus Margus Kodasmaa’le (6.11,5). Võistlusklassi võitis Joosep Laos (Pärnu SK Kalev) ajaga 6.03,8, kes edestas klubikaaslast Sten Erik Andersoni 1,9 sekundiga. Kolmanda koha võitles välja Oskar Kuzmin Tallinnast.

Üle 50 aastaste naiste seas tuli Eesti meistriks Pärnu SK treener Tatjana Jaanson, finišeerides ajaga 7.41,1 konkurentide Olga Dilimbetova (Strela, 7.51,9) ja Linda Meiesaare (Viljandi SK, 8.33,2) ees.

Tatjana Jaanoson - Eesti meister 2017
Tatjana Jaanson- Eesti Meister 2017. Foto: Tatjaana Jaansoni erakogu

Poiste A klassis saavutas kolmanda koha Bertty Nurm ajaga 6.23,9. Tütarlaste samas võistlusklassis tuli pronksile Greta Jaanson (7.24,3).

Parasõudjatest olid võistlustules LTAN klassis Birgit Näppi ja Anna-Friida Jürgenson, kes saavutasid vastavalt teise ja kolmanda koha. LTAM klassis võitis pronksi Agor Tettermann

Sisesõudmishooaeg on peatselt lõppemas ning järgmine sõudevõistlus Eestis toimub juba sõudjatele palju meeldivamas keskkonnas, kui Emajõe looklevate kallaste vahel avatakse aprilli eelviimasel nädalavahetusel 2017 aasta väline võistlushooaeg.