MääratlemataTõnu Endrekson on jätkuvalt Eesti parim sisesõudja

23. nov. 20140

Eesti esimestel pikamaa sisesõudmise meistrivõistlused tõid Pärnu Sõudeklubi sportlastele 5 meistritiitlit, ühe hõbe- ja ühe pronksmedali.

EMT Sisesõudesarja I etapi TULEMUSED

Väga tugeva sõiduga tuli Eesti meistriks poiste B-klassis Bertty Nurm (aeg 21.33,9), kes edestas teistel kohal lõpetand viljandlast Joonas Toomi üle poole minuti(22.07,3). Poodimile mahtus veel teinegi viljandlane Hugo Mengel ajaga 22.35,6.

Neidude A vanuseklassis võtisid Pärnu Sõudeklubi tüdrukud Liisu Mitt ja Nora Küüts kaksikvõidu Aidu SK sportlase Helen Kont’i ees. Liisu Mitt võitis ajaga 23.58,9.

Poiste A-klassis näitas võimu Margus Kodasma, kes tuli aasta vanemate konkurentide ees Eesti meistriks ajaga 20.23,7. Teise koha sai Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi kasvandik Karl August Ruusalepp (20.47,8) ning kolmas oli Johann Poolak.

Neidude kergekaalu meistritiitli sai oma Anni Rava ajaga 25.27,5.

Eesti sisesõudmise vaieldamatu valitseja Tõnu Endrekson ei andnud konkurentidele seekordki armu ning võitis meistritiitli Allar Raja ees ajaga 18.51,7 jäädes ainsaks sportlaseks, kes võistulspäeval sõudis tulemuse alla 19 minuti. Kolmanda koha sõitis välja äsja Kreeka laagrist naasnud Andrei Jämsä ajaga 20.28,3.

Meeste esikolmik (vasakult Raja, Endrekson, Jämsä) Foto: www.concept2.ee Meeste esikolmik (vasakult Raja, Endrekson, Jämsä)

Selle aastanumbri sisse mahub veel üks ergomeetri sõudmie võistlus. Nimelt selguvad Pärnumaa meistrid sisesõudmises 13. detsembril, kui toimub EMT Sisesõudesarja II etapp.