Reedel, 15. märtsil toimusid 14. Pärnumaa koolinoorte meistrivõistlused ergomeetrisõudmises. Võistlustules käisid oma koolide eest sõitmas ka Pärnu Sõudeklubi sportlased. Paremusjärjestus selgitati kolmes vanuseklassis: 5.-7. klassi õpilased, 8.-9. klassi õpilased ja 10.-12. klassi noored. Noorem vanuseklass võistles 200m, vanemad 500m distantsil. 

 

Poodium

Foto: Mihkel Klementsov

 

5.-7. klassi poiste hulgas tegi tugeva sõidu Kenor Tennosaar, kes esindas Rääma põhikooli ja saavutas kolmanda koha. 8.-9. klassi neiude seas oli kolmanda koha vääriline Vanalinna põhikoolis õppiv Kreete Keersalu.

 

Poodium

Foto: Mihkel Klementsov

 

8.-9. klassi noormeeste arvestuses tõusis poodiumi teisele astmele Ülejõe kooli esindanud Rasmus Jõesaar. Rasmus hindas võistluse õnnestunuks, ta sõitis välja isikliku rekordi. Sisehooajaga üldiselt ta rahule aga ei jää ning näeb tulemustes arenguruumi. Suve poole vaadates on Rasmuse eesmärgiks poodiumile pürgida, häid tulemusi soovib ta saavutada just paariskahesel ja paarisneljasel. Taas võistlemas näeb teda juba Tartus Emajõe karikavõistlustel. 

 

Poodium

Foto: Mihkel Klementsov

 

Veel võistlesid Pärnu Sõudeklubi sportlastest noorimate poiste vanuseklassis Rääma põhikooli esindanud Robin Hunt ja Andre Pärand ning Kuninga põhikooli eest võistelnud Marcus Viks ja Sebastian Orav. 8.-9. klassi poiste hulgas sõitsid Karel Allik ja Magnar Liier Rääma põhikoolist. Gümnaasiumipoiste võistlusklassis näitasid rammu Ühisgümnaasiumi õpilased Jasper Pruuli ja Jako Martin Merimaa.