MääratlemataEuroopa Meistrivõistlustelt Eestile 16. ja 8. koht

31. mai 20150

EM2015

Möödunud nädalalõpul peeti Poolas, Poznanis selle-aastased Euroopa Meistrivõistlused, kus Eestit esindas sel korral kaks paatkonda – meeste paarisaeru kahe- ja neljapaat.

Suurimate ootustega läks starti paarisaeru neljapaat (Allar Raja; Sten-Erik Anderson; Tõnu Endrekson; Kaspar Taimsoo), mis kuu alguses Bledis toimunud esimesel MK etapil küll oodatult head minekut ei näidanud, kuid siiski andis alust EM-lt loota paremat esitust. Kahjuks nii aga ei läinud ja juba eelsõidus ei saadud tööd korda ja sõidus, kust edasi sai otse vaid esimene, oldi ajaga 5:54.48 neljandad. Edasipääsu võttis sellest sõidust Poola ajaga 5:47.50. Seega sõideti ka laupäevases vahesõidus, kus edasipääsuks A-finaali oleks olnud vaja vähemalt 2. kohta. Kuigi Eesti nelik võttis selles sõidus esimestele paatidele sõidu vältel pidevalt lähemale, jäi neid siiski vajalikust teisest kohast lõpuks lahutama 1,5 sekundit. See tähendas paatkonnale kohta teises pooles ehk B-finaalis.

Seal said meie mehed endale vastasteks Šveitsi, Norra, Prantsusmaa ja Tšehhi. Seal juhtis kogu sõidu Šveitsi paatkond ning ka lõpetas sõidu ajaga 5:47.66 esimesena. Eestlased, kelle algus oli taaskord tagasihoidlik võtsid lõpuks siiski teisele kohale ja lõpetasid seal ajaga 5:50.02. Meie nelikule järgnesid Norra (5:51,42), Prantsusmaa (5:52.97) ja Tšehhi (6:03.68). Seega oli Eesti tulemuseks 11 konkurendi seas 8. koht. Finaali võitis ajaga 5:45,61 Venamaa, järgnesid Ukraina, Suurbritannia, Poola, Leedu ja Saksamaa.

Paarisaru kahepaat koosseisus Andrei Jämsä ja Kaur Kuslap tegid seevastu väga tugeva eelsõidu, kuid kahjuks jäi finišis meie paatkonnal seekord õnnest pisut puudu ning otse A/B poolfinaali pääsemiseks vajalik teine koht jäi 0.07 sekundi kaugusele. Seejuures tasub märkida, et Eestit edastanud Tšehhi ja Bulgaaria paadid sõitsid mõlemad A-finaalis. Seega pidid meie mehed sõitma vahesõidus, kus enam nii head minekut ei olnud ja 6:46.12 viimasena. Niisiis tuli jätkata nõrgemas sõidus. Kuna 2 duo loobumisel enam C/D poolfinaali tarvis pidada polnud, siis sõideti kohe laupäeva õhtuses C-finaalis kus oldi ajaga 6:24.76 ja tugeva allatuulega neljandad Valgevene (6:20.57), Hispaania (6:22,26) ja Sloveenia (6:22,.86) järel. Eestile järgnesid pisut suurema vahega Poola ja Iisrael. Seega kuulus Eestlastele 20 konkurendi hulgas 16. koht. Üldvõidu võttis Saksamaa (6:09.32), järgnesid Prantsusmaa ja Ukraina.

Järgmine suurem võistlus Eesti koondisele on Juuni teises pooles peetav MK II etapp Itaalias Vareses