Suur Moskva regatt oli Eesti alla 23 aastaste koondise kandidaatidele tugevaks testiks ning võistluskogemuseks. Võistlustase oli tugev, mis andis hea võimaluse võrrelda hetkeseisu rahvusvahelise koorekihiga. Suurest delegatsioonist naasesid võistlustelt peaaegu kõik sportlased medalisaagiga.

Võistluste põhidistantsil tegid vägeva tulemuse Pärnu Sõudeklubi sportlased Martin Rahuoja ja Margus Kodasma koos Pärnu Sõudekeskus Kalevi noormeeste Marko Laiuse ja Johann Poolakuga, saavutades meeste paarisaerulisel kahepaadil teise koha. Poodiumit jagati kahe Venemaa paatkonnaga. Samas koosseisus võisteldi ka sprindi distantsil, kus seekord suudeti alistada kõik konkurendid. Lähimateks vastasteks olid Uzbekistani sõudjad ning Eesti kergekaalu neljapaat vastavalt teisel ja kolmandal kohal. 

18765567_1606302202733473_5083702932370686857_n.jpg
Eesti neljapaadid sprindidistantsi autasustamisel. Foto Ingrid Võsu/Facebook.

Sprindi distantsil said medalid kaela ka Jessika Scholtz ja Mona Küüts üksikaerulisel kahepaadil lõpetades võistlussõidu teisel positsioonil. Distantsi läbimise eest said kuldmedali Liisu Mitt, Nora Küüts ja Kristel Lusikas koos narvalase Uljana Borodatsova  naiste paarisaerulisel neljapaadil. 

Mahukas võistluskava sisaldas ka veteranide mõõduvõtte, mis meelitas võistlema ka Pärnu Sõudeklubi naistreenerid. Rita Maier, Ingrid Võsu ja Tatjana Jaanson said treeneritöö kõrvalt pingutada kaheksapaadis, mis oli koguni kolme riigi koondpaatkond. Eestlastest, lätlastest ja venelastest koosnev paatkond läbis distantsi edukalt ning veteransportlasi premeeriti ka medalitega. 

Võistluste tulemused on kätte saadavad Venemaa sõudeliidu lehelt http://rowingrussia.ru/dokumenty/rezultaty-sorevnovanij/ ning ka kodulehe teadete alt. 

Järgmine rahvusvaheline võistlus "Merevaigust Aer" toimub Jaanipäeva pidustuste ajal Leedus, millest traditsiooniliselt võtab osa suur hulk Pärnu Sõudeklubi sportlasi.